۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند
کد : 24923-20442      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن   تعداد بازدید : 1482

جلسه هم اندیشی اساتید و اعضاء هیأت علمی دانشکده پزشکی برگزار شد

جلسه هم اندیشی اساتید و اعضاء هیأت علمی دانشکده پزشکی با موضوع « نقش حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در تاریخ اسلام »، روز شنبه 28 بهمن ماه در محل این دانشکده برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در این جلسه مسئول دفتر نهاد رهبری ضمن بیان نقش حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در بنیان گذاری ایدئولوژی اسلامی گفت: حضرت زهرا (سلام الله علیها) نگاه جامعه را نسبت به زن تغییر داد. امروزه نه فقط زنان شیعه و مسلمان، بلکه تمام زنان جهان مدیون این بانوی بزرگوار هستند.

 حجت الاسلام والمسلمین علی عارفی، با بیان دیدگاه های تحریف شده ادیان مختلف پیرامون زن، نگاه جامعه گذشته به زن را یک نگاه دسته دوم بیان کرد و افزود: آمدن فاطمه (س)، این نگاه تورات و انجیل محرف، این نگاه اوستایی، نگاه درجه دو بودن به زن را عوض کرد.

وی در ادامه به بیان فعالیت ها و مبارزات سیاسی حضرت فاطمه (سلام الله علیها) پرداخته و نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی را متأثر از این الگوی فاطمی دانست. در پایان این نشست به پرسش و پاسخ پیرامون موضوع جلسه پرداخته شد و یک جلد کتاب با عنوان «کاوشی در معنویت های نوظهور» از طرف دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به اساتید حاضر اهدا شد.

گفتنی است این نشست های هم اندیشی تا پایان سال جاری در تمام دانشکده ها و بیمارستان های شهر کرمان برگزار خواهد شد.

نظر شما :
captcha