۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
کد : 25281-33346      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ آذر   آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۰ آذر    تعداد بازدید : 368

بررسی وضعیت حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در نشست مسئولان دانشگاه و وزارت بهداشت

سفر دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با برگزاری نشست بررسی وضعیت برنامه ها، فعالیت ها، طرح ها ی حوزه بهداشتی دانشگاه پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان،  معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست گفت: در مجموع بازدیدی که امروز داشتیم عملکرد دانشگاه علوم پزشکی کرمان  خوب بوده است اما نیاز به ارتقاء و بهبودهایی در مواردی چون ارائه خدمت و نیروی انسانی است.

 

 دکتر علیرضا رئیسی افزود: با توجه به اینکه کرمان از جمله شهرهای صنعتی محسوب می شود نیاز است بحث بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط بیشتر مورد توجه و حمایت قرار گیرند.

 

وی با بیان این نکته که دانشگاه علوم پزشکی کرمان جزو 10 دانشگاه اول کشور در زمینه رضایتمندی مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی است، گفت:  نیاز است که اشکالاتی که در این زمینه وجود دارد بررسی و رفع شود.

 

 معاون بهداشتی وزیر در ادامه با اشاره به بازدید از شهرستان بردسیر گفت:  طرح سراج در این شهرستان به خوبی و درست اجرا شده است.

 

 وی ادامه داد: با توجه به اهمیت حوزه سلامت دهان و دندان، بردسیر را یکی از بهترین شهرستان هایی دیدم که فوق العاده در این زمینه کار کرده است.

 

به گفته وی از هزار دانش آموز پایه ششم در این شهرستان 82 درصد آنها از نظر سلامت دهان و دندان مورد بررسی قرار گرفتند.

 

 وی از فعالیت حوزه های بهداشت محیط، سلامت روان و ... در شهرستان بردسیر ابراز رضایت کرد.

 

 در ادامه این نشست دکتر محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت که به منظور بررسی زیرساخت های بهداشتی به شهرستان زرند سفر کرده بود، گزارشی از روند برنامه ها و طرح های این شهرستان ارائه کرد.

 

دکتر افشین استوار رئیس مرکز مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت  نیز در این نشست در مورد وضعیت کرمان از نظر شیوع بیماری پرفشاری خون گفت: وضعیت کرمان در این رابطه در مقایسه با متوسط کشوری بهتر است.

 

 وی گفت: آگاهی کرمانی ها از بیماری فشار خون از متوسط کشوری بالاتر است و کرمانی ها از نظر مراقبت در رابطه با این بیماری نیز نسبت به متوسط کشوری بهتر عمل کرده اند.

 

 وی شیوع بیماری دیابت در کرمان را بیشتر از متوسط کشوری عنوان کرد و گفت: در مجموعه شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان آقایان در بیماری دیابت بیشتر از خانم ها خدمات دریافت می کنند.

 

 وی همچنین آگاهی زنان کرمانی را در مقایسه با مردان در رابطه با بیماری دیابت پایین تر از متوسط کشوری دانست.

 

 دکتر استوار گفت: وضعیت کرمان در شیوع چاقی از متوسط کشوری بهتر است اما از نظر فعالیت فیزیکی کرمانی های از متوسط کشوری پایین تر هستند.

 

 دکتر احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت نیز گزارشی از بازدید خود از شهرستان بردسیر را ارائه کرد.

 

دکتر حمید صمدزاده رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت نیز از فعالیت ها و برنامه های حوزه بهداشت در شهرستان راور سخن گفت.

 

دکتر محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط  و کار وزارت بهداشت نیز گزارش بازدید خود را ارائه کرد.

 

دکتر فرخی معاون مرکز توسعه شبکه معاونت بهداشت وزارت بهداشت نیز گزارشی از بازدید خود از وضعیت نیروی های بهداشتی و درصد پیشرفت پروژه های بهداشتی تحت پوشش دانشگاه ارائه کرد.

 

 

 

 

 

 

 

a (1)
a (2)
a (3)
a (4)
a (5)
a (6)
a (7)
a (8)
a (9)
IMG_9729.1
IMG_9729
IMG_9731.1
IMG_9731.2
IMG_9731.3
IMG_9731
IMG_9733
IMG_9734.1
IMG_9734
IMG_9736
IMG_9738
IMG_9753.1
IMG_9753
IMG_9755
IMG_9763.1
IMG_9763
نظر شما :
captcha