روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
کد : 25281-32635      تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۸ آبان تعداد بازدید : 3547

اخبار دانشگاه | چهارمین رویداد استارتاپی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور آغاز شد

چهارمین رویداد استارتاپی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور آغاز شد
چهارمین رویداد استارتاپی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور 8 آبان ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و با حضور بیش از 100 شرکت کننده از سراسر کشور در مرکز نوآوری های استان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در مراسم افتتاحیه این رویداد با حضوردکتر امیر علی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم وفناوری های سلول های بنیادی ریاست جمهوری  و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان حضور داشتند.

 

دبیر ستاد توسعه علوم وفناوری های سلول های بنیادی ریاست جمهوری در این مراسم گفت:  کرمان به این دلیل به عنوان مکان چهارمین رویداد این استارتاپ  انتخاب شد، زیرا مدیران دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای رسیدن دانشگاهشان به دانشگاه های نسل 3 و 4 می اندیشند و تلاش می کنند.

 

 دکتر امیرعلی حمیدیه افزود: مشکلات اقتصادی کشور باید به دست تک تک افراد کشور حل شود چه آنان که در داخل کشورند و چه آنان خارج از کشور هستند و تا زمانی کشور صاحب اقتصاد دانش بنیان نشود مشکلاتمان حل نمی شود.

 

وی علت 90 درصد از مهاجرت جوانان را به خارج از کشور وضعیت اقتصادی عنوان کرد و گفت: رفع مشکلات اقتصادی از مسیر خلاقیت می گذرد.

 

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این مراسم اظهار امیدواری کرد: خروجی برگزاری چنین رویدادهایی تولید محصولات باشد.

 

 دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد افزود: نیاز کشور و رویکرد ما برگزاری چنین جلساتی است و در همه زمینه ها در حوزه تولیدات و خدمات از اندیشه های جوانان استفاده می کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: رویکرد ما در دانشگاه علوم پزشکی این است که استارتاپی آمیخته از فکر و عمل برگزار کنیم و در واقع نگاه این چنین باعث رشد اقتصادی کشور می شود.

 

در این مراسم معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دبیر کل این رویداد استارتاپی در رابطه با توسعه زیست بوم کارآفرینی در حوزه سلامت صحبت کرد.