روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
کد : 25281-34602      تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ بهمن تعداد بازدید : 209

اخبار دانشگاه | اولین نشست تعامل والدین دانشجویان با دانشگاه برگزار شد

اولین نشست تعامل والدین دانشجویان با دانشگاه برگزار شد
اولین نشست تعامل والدین دانشجویان با دانشگاه 20 بهمن ماه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، این نشست به مناسبت ایام الله دهه فجر توسط "اداره مشاوره معاونت فرهنگی و دانشجویی"  با همکاری دانشکده پزشکی برگزار شد.

 

در این نشست دکتر لادن لنگرودی مدیر دانشجویی دانشکده پزشکی، به بیان اهداف برگزاری این نشست و لزوم تداوم تعامل والدین با دانشگاه پرداخت.

معاون فرهنگی و دانشجویی با اشاره به اهمیت و نقش والدین در حوزه دانشجویی و آموزشی، گفت: با توجه به افزایش آسیب های اجتماعی در حوزه دانشجویی، همکاری هر چه بیشتر و تعامل والدین با دانشگاه ضروری است.

 

دکتر محسن بارونی افزود: لازم است تا والدین، دوشادوش اداره مشاوره، در رفع مشکلات دانشجویان در حوزه های مختلف پیش قدم باشند.

 

وی همچنین یکی از اهداف این معاونت را تشکیل "دفتر نهاد تعامل والدین با دانشگاه "همانند سایردانشگاه های بزرگ کشور در اداره مشاوره دانست.

 

وی بیان کرد: برای توانمند سازی والدین و دانشجویان، اداره مشاوره برنامه ریزی گسترده ای برای سال 1399 انجام داده است که در این خصوص معاونت دانشجویی، تمام همت خود را در خصوص دعوت از اساتید و برگزاری و تداوم این جلسات اجرا خواهد کرد.

 

 دکتر زهرا سلطانی معاون آموزشی دانشکده پزشکی، علاوه بر بیان اهداف آموزشی دانشکده پزشکی بر حمایت والدین از دانشجویان و تعامل گسترده آنان با دانشکده تاکید کرد و گفت: با توجه به سنگینی دروس تخصصی دانشجویان، قطعا حمایت و تعامل والدین در هدایت دانشجویان در مسیر تحصیلی مثمر ثمر خواهد بود.

 

به پیشنهاد دکتر حسین فلاح مدیر آموزش دانشکده پزشکی ادامه نشست به صورت پرسش و پاسخ  ادامه یافت و والدین به بیان دغدغه ها و لزوم تداوم تعامل خود با دانشگاه پرداختند.

 

همچنین والدین مسایل خاص و نگرانی خود از فرزندانشان را به اداره مشاوره منتقل کردند که لازم شد این دغدغه ها در کارگروه های تخصصی بررسی و نتیجه به سمع و نظر حضار رسانده شود.