روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
کد : 25281-34651      تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۳ بهمن تعداد بازدید : 373

اخبار دانشگاه | نشست هماهنگ سازی تدریس اخلاق پزشکی در قطب 8 کشوری برگزار شد

نشست هماهنگ سازی تدریس اخلاق پزشکی در قطب 8 کشوری برگزار شد
نشست هماهنگ سازی تدریس اخلاق پزشکی در قطب 8 کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 23 بهمن ماه برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در این نشست یک روزه مدرسان اخلاق پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی قطب 8 کشوری حضور داشتند.

 

 

 در این نشست، کوریکولوم های درس اخلاق حرفه ای رشته های علوم پزشکی، کوریکولوم های درس اخلاق پزشکی و شیوه های تدریس اخلاق پزشکی بررسی شد.

 

 

رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مراسم آغاز به کار این نشست گفت: بحث رعایت اخلا،ق مقوله ای است که در تمام شئون زندگی باید ساری و جاری باشد و برای افرادی که به آحاد جامعه خدمت رسانی می کنند این امر اهمیت بیشتری پیدا می کند.

 

 

دکتر پیام خزائلی اساتید و اعضای هیات علمی را الگوی اخلاقی دانشجویان عنوان کرد و افزود:  همه ما (اعضای هیات علمی و اساتید) روش ها و راه هایی را انتخاب می کنیم تا دانشجویان ما را به عنوان الگوی اخلاقی بشناسند.

 

 

 وی همچنین به راه اندازی دوره های پی اچ دی اخلاق پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: در کلان منطقه 8 کشور و در برنامه آموزشی 20 تا 25 رشته تحصیلی درس اخلاق پزشکی برای دانشجویان ارائه می شود.

 

 

 وی یکی از مشکلات را کمبود متخصص اخلاق پزشکی عنوان کرد و گفت: علاوه بر دانشجویان، اساتید و اعضای هیات علمی نیز نیاز به گذراندن دوره های آموزشی اخلاق پزشکی و به روز کردن علم خود در این زمینه هستند که نیاز است برای آنها دوره های آموزشی برگزار شود.